Aktualności

XVI Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych odbywającego się pod hasłem: „Czy biopreparaty będą szansą dla uprawy rzepaku?”. Wydarzenie odbędzie się 19 stycznia 2024 r. w Poznaniu, Pawilon WTC, Sala 108 (poziom 1), podczas Międzynarodowych Targów Mechanizacji Rolnictwa Polagra-Premiery.

Czytaj dalej »

Informacja prasowa po zakończeniu oceny skuteczności stosowania zapraw nasiennych w rzepaku ozimym

W 2022 r. Fundusz Promocji Roślin Oleistych zapewnił Krajowemu Zrzeszeniu Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych, przeprowadzenie doświadczeń nad oceną skuteczności zapraw nasiennych zastosowanych do ochrony rzepaku ozimego. Doświadczenie przeprowadzono w sezonie wegetacji 2022/2023 w 5 Stacjach Doświadczalnych Oceny Odmian, które należą do COBORU: Chrząstowo (woj. Kujawsko – Pomorskie), Krzyżewo (woj.

Czytaj dalej »

Kondolencje

Członkini Zarządu KZPRiRB Grażynie Leśnej i wszystkim Jej Bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia oraz łączymy się w żałobie i smutku z powodu śmierci Męża Zarząd KZPRiRB, Komisja Rewizyjna KZPRiRB, Członkowie KZPRiRB i Pracownicy.

Czytaj dalej »

Soja w Polsce – potencjał i perspektywy

To tytuł konferencji, która odbyła się 23 i 24 listopada 2023 r. w Ożarowie Mazowieckim. Jej organizatorem było Stowarzyszenie Polska Soja i Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin PIB w Radzikowie. Prelegenci mówili na niej nie tylko o hodowli i ochronie, ale również o konkretnych danych liczbowych dotyczących uprawy tego gatunku

Czytaj dalej »

VII Ogólnokrajowa konferencja PSPO na temat śruty rzepakowej za nami!

„Stawiam na pasze rzepakowe w żywieniu bydła mlecznego” to temat VII już edycji konferencji PSPO popularyzującej użycie pasz rzepakowych w żywieniu zwierząt. Tegoroczna konferencja miała miejsce w hotelu Via Baltica k.Łomży. 15 listopada w Hotelu Via Baltica k.Łomży miała miejsce VII Ogólnokrajowa konferencja Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju na temat śruty

Czytaj dalej »

Fundusz Promocji Roślin Oleistych

Komunikaty prasowe